7.04.2021

Уряд схвалив план виконання Транспортної стратегії України до 2030 року

В середу Кабінет Міністрів України затвердив Національну транспортну стратегію України до 2030 року.

Йдеться про впровадження Європейського зеленого курсу та заміна громадського транспорту на більш сучасний та екологічний, покращення послуг з перевезення пасажирів, а також розвиток велосипедної інфраструктури. 

Крім зазначених, до плану заходів було включено:

  • проєкти розвитку транспортної інфраструктури як на регіональному, так і на міждержавному рівнях, реалізація яких спрямована на підвищення безпеки, якості та доступності транспортних послуг;
  • залучення технологій та впровадження пільг для підтримки національних виробників, які були запропоновані профільними асоціаціями.

У пояснювальній записці називаються чотири напрями діяльності: ефективність транспортної системи, умови для глобальних інвестицій, екологічність та мобільність/міжрегіональна інтеграція.

"У кожному з чотирьох основних напрямів стратегії визначено перелік завдань, які необхідно вирішити для розв’язання існуючих проблем. Кожне завдання має відповідні етапи виконання, відповідальних виконавців, терміни та індикатори", – зазначив з приводу Стратегії міністр інфраструктури України Владислав Криклій.