19.03.2021

Кабмін вніс зміни до порядку оформлення підрядів в капітальному будівництві

capital_construction_cover

17 березня Уряд схвалив, розроблений Мінрегіоном, проєкт постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2005 р. №668», який врегульовує відносини між замовником та підрядною організацією, що укладають договір підряду на проведення робіт з нового будівництва, реконструкції, реставрації та капітального ремонту об’єктів будівництва.

Зокрема, документ передбачає можливість залучення замовником інженера-консультанта для управління проєктом будівництва і контролю за його реалізацією, що забезпечить якість розроблення проєктної документації та будівництва об’єктів.

Також він врегульовує питання забезпечення замовника проєктною документацією, розробленою в електронній формі або у вигляді електронних документів із застосуванням BІМ-технологій. Застосування BІМ-технологій у будівництві дозволить скоротити реалізацію проєктів та зменшити вартість будівництва.

Прийняття даної постанови сприятиме впровадженню в Україні міжнародних форм договорів, які більш збалансовані по відношенню до сторін. Це, у свою чергу, забезпечить чіткі та узгоджені взаємовідносини учасників будівельного процесу, дозволить спростити та уніфікувати укладення відповідних контрактів як з міжнародними фінансовими установами, так і при укладанні договорів по об’єктах будівництва, що здійснюються, у тому числі, за державні кошти.