3.03.2021

А що там з ДАБІ? Голова Мінрегіону Чернишов дав коментар інтернет-виданню Лівий берег

В інтерв'ю Соні Кошкіній та Олегу Базару від 02.03.2021 Олексій Чернишов наголосив на тому, що його міністерство не зупиниться, поки не доведе реформу ДАБІ до "логічного завершення", запланованого на кінець поточного року.

"У жовтні 2020 року ми повернули постанови і рішення Кабінету Міністрів України у відповідність до чинного законодавства. Фактично ми ліквідували раніше створену Державну інспекцію містобудування і Державну сервісну службу містобудування (ДІМ і ДССМ) відповідним рішенням уряду і створили нову структуру – Державну інспекцію архітектури містобудування (ДІАМ), яка буде працювати замість ДАБІ. ДАБІ буде ліквідовано, вона вже у стані ліквідації, і це не обговорюється. Що відбуватиметься потім? Потім треба прийняти новий закон, який буде регулювати всю цю діяльність" — зазначив міністр.

Коментуючи лібералізацію чинного законодавства в галузі містобудування Чернишов наголосив на наступному: "В основі архітектурно-будівельної реформи є лібералізація можливості будівництва і криміналізація відповідальності учасників цього процесу. Ви правильно сказали: наразі дозвільна система йде в минуле, і фактично за наявності необхідних документів ви за умовчанням маєте право просто повідомити державу, що розпочали будівництво того об’єкта, який відповідає функціональному призначенню вашої земельної ділянки та розробленої проєктної документації. Що відбувається потім? Ви вносите дані в Єдину електронну систему у сфері будівництва, яка вже працює з кінця 2020 року, і подача документів уже відбувається таким чином.

Після цього в процесі будівництва беруть участь відповідні фахівці: архітектор, забудовник, технічний нагляд, виконроб тощо. Усі ці люди будуть нести персональну кримінальну відповідальність у разі якихось порушень чи відхилень. Раніше такої відповідальності не було, а наразі вона дуже розмита. Ви ж бачите, які об’єкти подекуди виникають, і ніхто ще не поніс за це кримінальної відповідальності.

Я вважаю, що саме такою має бути основа цього законопроєкту. Він має стимулювати будівництво. Моє завдання як міністра, я говорю про це на кожному кроці, – подвоїти об’єм капіталу в будівельну галузь. Ми хочемо, щоб у будівництві було більше інвестицій. Щоб галузь була більш лібералізованою. До речі, один з показників індексу Doing business — ефективність і легкість отримання дозволів. Ми дозволи робимо такими, що вони існують за умовчанням, якщо є відповідні документи.

Наступною важливою темою в інтерв'ю голови Міністерства регіонального розвитку стало питання впровадження в Україні технологій будівельно-інформаційного моделювання (БІМ).

"На черговому засіданні уряд України затвердив розроблену Мінрегіоном концепцію впровадження технологій будівельно-інформаційного моделювання, БIМ-технологій, які активно використовуються у всьому розвиненому світі. Використання цих технологій дає можливість більш ретельного планування, контролю і розробки об’єктів забудови по містах, районах й інших локаціях. Кінцевому споживачу та контролюючим органам можна буде побачити, як усе виглядатиме із застосуванням технічних рішень. Це вже не просто кимось намальований гарний будинок. Це проєкція з урахуванням технологій, розрахунків, конструкцій, матеріалів, технічних показників. У тому числі вплив на мережі, на сусідів, інфраструктуру, інтеграцію мікрорайонів тощо — зауважив Чернишов. 

 

Посилання                                  на першоджерело: https://lb.ua/news/2021/03/02/478941_oleksiy_chernishov_mi_shche_raz.html