22.01.2021

Основні тенденції розвитку ринку вантажоперевезень в Україні на 2021 рік

Ринок вантажоперевезень — одна з найбільш прогресуючих галузей вітчизняного логістичного ринку. З появою нових пріоритетних напрямків доставки в країни ЄС, в умовах перегляду пріоритетів з доставки в країни Близького Зарубіжжя на користь Білорусі, Молдови, Казахстану, при посиленні інтересу до міжміським автоперевезень по Україні, закінчення 2020 року і рік 2021 обіцяють принести загальне зростання по галузі. Однак дане зростання відбувається швидше "всупереч", так як державна підтримка самої транспортної галузі недостатня.

Вантажоперевезення вважаються показником розвитку і здорового функціонування економіки регіону і країни в цілому. Якщо проаналізувати обсяги та характер перевезень, можна зробити висновки про розвиток або вимирання цілих галузей економіки.
За офіційною статистикою найбільшим постачальником логістичний послуг в Україні є залізничні перевезення - приблизно 60% всього ринку перевезень. Така доставка теоретично вигідна при замовленнях на великі відстані і при великих обсягах поставок.

Однак в Україні спостерігається значний знос залізничного полотна та рухомого складу, що змушує керівництво залізниці постійно підвищувати ціни на свої послуги. При значній вартості ж / д перевезень замовники шукають і знаходять альтернативні способи, а саме річкові та автомобільні вантажоперевезення.

Висока маневреність, раціональна пристосованість до швидко мінливих вимог ринку і законодавчої бази допомагають автоперевізникам знаходити клієнтів і постійно збільшувати обсяги вантажоперевезень - більш, ніж на 28% за минулий рік в цілому по Україні. Аналітики кажуть, що така тенденція збережеться в 2021 році.

Крім того, аналіз тенденцій ринку логістики дозволяє зробити висновки також і про те, що в загальному обсязі вантажоперевезень все більш популярними будуть перевезення автотранспортом на великі відстані, негабаритних вантажів, міжнародні вантажоперевезення, надання вантажоперевізниками додаткових сервісних послуг клієнтам, а концентрація великих обсягів вантажоперевезень в руках солідних транспортних компаній, здатних надавати комплексні послуги, стає все більш вагомою.

Таким чином, підйом транспортної галузі має суттєві шанси продовжитися і в 2021 році. Хоча, звичайно, багато що залежатиме загальної політико-економічної ситуації в країні і на зовнішніх торгових ринках.